سه شنبه 9 خرداد 1402
تاریخ : چهارشنبه 3 خرداد 1402
کد 1300

فرماندار اهر:

جمع‌آوری ۴.۵ میلیارد تومان کمک‌های مردمی طی سال ۱۴۰۰ در اهر

فرماندار اهر: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تأمین تجهیزات درمانی از بیمارستان اهر پشتیبانی کند.
 
❇️ دکتر ابوالفضل غنی‌زاده در دیدار معاون مشارکت‌های مردمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به این‌که بیمارستان باقرالعلوم اهر به‌عنوان بیمارستان معین به بیماران منطقه‌ی ارسباران خدمات درمانی ارائه می‌دهد، اظهار داشت: بیمارستان باقرالعلوم اهر علی‌رغم تمامی کمبودهای تجهیزات و نواقصات به‌عنوان بیمارستان معین به بیماران مراجعه‌کننده از شهرستان‌های خداآفرین، هریس، کلیبر، هوراند، ورزقان و حتی استان اردبیل خدمات‌رسانی درمانی می‌کند.
❇️ وی با قدردانی از مشارکت خیرین اهری و خانواده‌های متوفیان در تأمین تجهیزات درمانی برای بیمارستان باقرالعلوم افزود: در سال ۱۴۰۰ از طریق مؤسسه خیریه بیمارستان باقرالعلوم اهر حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و در سال گذشته یک میلیارد تومان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده بود و عمدتاً کمک‌های مردمی از هزینه مراسمات ترحیم و ... صرف تأمین تجهیزات بیمارستان باقرالعلوم می‌شود.
❇️ فرماندار اهر بر لزوم برگزاری همایش خیرین حامی بهداشت و درمان اهر با حضور خیرین استانی و کشوری تأکید کرد و گفت: شبکه بهداشت و درمان اهر برای برگزاری همایش خیرین سلامت جهت جلب مشارکت خیرین به منظور تأمین نیازهای بهداشتی و درمانی برنامه‌ریزی کرده و به این همایش از خیرین استانی و کشوری دعوت کند.
❇️ غنی‌زاده بابیان این‌که دانشگاه علوم پزشکی تبریز به منظور خدمات‌رسانی مطلوب و تأمین نیازهای تجهیزاتی از بیمارستان باقرالعلوم اهر پشتیبانی کند، تصریح کرد: ما در شهرستان اهر از ظرفیت‌های موجود برای تأمین نیازها و تجهیزات درمانی بیمارستان باقرالعلوم استفاده می‌کنیم، از این‌رو انتظار داریم دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز به جهت این‌که بیمارستان اهر به منطقه‌ی ارسباران خدمات درمانی ارائه می‌دهد را با سایر بیمارستان‌ها یکسان تلقی نکرده و برای تجهیز بیمارستان باقرالعلوم اهر اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.
❇️ وی، توسعه بیمارستان باقرالعلوم یا احداث بیمارستان دوم در شهرستان اهر را ضروری دانست و یادآور شد: در ارزیابی می‌توان دید که بیمارستان باقرالعلوم اهر جوابگوی حجم بالای مراجعات بیماران از شهرستان‌های ارسباران نیست، مطالبه‌ی عمومی مردم شهرستان اهر احداث بیمارستان دوم است هرچند احداث بیمارستان جدید زمان‌بر خواهد بود ولی می‌توان اولویت را توسعه و تجهیز بیمارستان باقرالعلوم اهر قرار داد.
❇️ فرماندار اهر با تأکید بر این‌که شبکه بهداشت و درمان اهر مجوز ساخت بیمارستان ۳۱۲ تختخوابی در شهرستان اهر را در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: در صورت همکاری مجمع خیرین سلامت آذربایجان‌شرقی، شهرستان اهر برای ساخت بیمارستان جدید توان تأمین زمین مورد نیاز را دارد، امیدوارم با همراهی مجمع خیرین سلامت استان و جذب منابع از محل مسئولیت‌های اجتماعی معادن؛ بتوانیم ساخت بیمارستان جدید در شهرستان اهر را پایه‌گذاری کنیم.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 3 خرداد 1402
  • توسط کاربر روابط عمومی اهر