پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : پنجشنبه 11 شهريور 1400
کد 158

فرماندار اهر تشریح کرد:

مدیران نمونه ادارات شهرستان اهر چگونه انتخاب شدند؟

فرماندار شهرستان اهر در رابطه با انتخاب مدیران نمونه شهرستان اهر توضیحاتی ارائه کرد و گفت: ملاک انتخاب مدیران نمونه ادارات؛ توانایی در انجام امورات محوله است.
رسول خدابخش  فرماندار شهرستان اهر : در تشریح روند انتخاب مدیران نمونه بر اساس ارزیابی شاخص‌های مدیران نمونه اظهار داشت: در انتخاب رئیس اداره راهداری در ارزیابی‌های توانسته بود نمرات لازم را کسب کند و به نوعی با آن‌که حوزه او راهداری است ولی در حقیقت در تمامی طرح‌ها ایفای نقش می‌کند.
 
فرماندار شهرستان اهر بابیان این‌که تعاملات بین‌بخشی و نگاه سیستمی برای حل مشکلات و مشارکت در طرح‌هایی که به راهداری ارتباطی ندارد جزو خصوصیات رئیس اداره راهداری است، افزود: مثلاً رئیس اداره راهداری در ایجاد رمپ دانشکده کشاورزی، ساماندهی زباله‌گاه، احداث شهرک صنفی و ... بدون آن‌که چون و چرا بیاورد در طرح‌ها مشارکت می‌کند.
 
وی ادامه داد: مراسم تجلیل از مدیران و کارمندان نمونه برای این نبود که از همدیگر قدردانی کنیم؛ هرچند اگر تمامی ۵۴ مدیر ادارات هم نمونه معرفی می‌شدند باز هم حرف و حدیث‌هایی به وجود می‌آمد، هر شخصی برای خود ارزیابی‌هایی دارد که برای‌مان قابل احترام است و وقتی برای مدیر اداره‌ای اشل‌هایی تعریف شده بود تا ببینیم توان اجرای آن را دارند یا ندارند.
 
خدابخش با اشاره به این‌که یکسری از مدیران ادارات برای تسریع در خدمات‌رسانی به مردم؛ خلاقیت و استراتژی خاصی دارند، گفت: کارمندانی داریم که از پس امورات محوله برنمی‌آید اما کارمندانی هم داریم که علاوه بر وظایف خود؛ به وظایف همکاران خود نیز رسیدگی می‌کند.
 
فرماندار شهرستان اهر تصریح کرد: بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی شهرستان اهر که از میانگین استانی کمتر است، مدیر اداره راهداری بدون آن‌که اعتبار مصوب داشته باشد توانسته ۸۲ کیلومتر از راه‌های روستایی اهر را زیرسازی و یا آسفالت‌ریزی کند که حتی بالاتر از معیار تعریف شده بود؛ هرچند هیچ مدیر، کارمند و انسان بدون عیب نیست و همه خطاهایی دارند.
 
وی ابراز داشت: جهاد کشاورزی پیش‌تر فقط به توزیع کود و نهاده محدود بود، اما با تعریف برنامه توانسته در حوزه جذب سرمایه‌گذار، تسهیل امور سرمایه‌گذاری و اصلاح الگوی کشت نیز موفقیت‌هایی را کسب کند. ارتقای کیفیت گندم برای اولین‌بار در سطح محدود از دیگر برنامه‌هایی بود که تعریف کرده بودیم و مدیر جهاد کشاورزی از پس آن برآمد.
 
خدابخش بیان کرد: همچنین در حوزه کشت محصولات گلخانه‌ای؛ مشکل ۵۴ هکتار گلخانه مرتفع شده و ۲۴ هکتار جهت احداث گلخانه آماده است، تکمیل زنجیره تولید گوشت مرغ که تمامی مجوزها با پیگیری مدیر جهاد کشاورزی صادر می‌شود و حجم سرمایه‌گذاری این طرح ۲ برابر کارخانه و معدن آهک هیدراته بوده به نتیجه رسیده است.
 
فرماندار شهرستان اهر با تأکید بر این‌که تمامی مشکلات و مطالبات از ادارات یک شبه حل و محقق نمی‌شود، گفت: مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر جزو مدیرانی است که همیشه در میدان بوده و پنهان نشده است، هرچند برخی از همتای دکتر میرزاپور؛ آن‌چنان همراه مردم نبوده‌اند البته بنده عاشق مدیر شبکه بهداشت نبودم که بخواهم از روی سلیقه شخصی تصمیم بگیرم.
 
وی با قدردانی از پیگیری‌های رئیس اداره گاز اهر برای پایدارسازی شبکه گاز اهر اضافه کرد: با اجرای رینک سی‌جی‌اس که اهر را از محدودیت شبکه گاز خارج کرد بی‌نظیر بود تا شبکه گاز اهر هيچ‌گاه دچار قطعی نشود و از طرفی درصد بهره‌مندی روستاهای شهرستان اهر را به ۹۹.۷ درصد ارتقاء دادند.
 
خدابخش تأکید کرد: رئیس اداره میراث فرهنگی اهر علی‌رغم داشتن ۲ نیروی انسانی؛ توانسته امورات و طرح‌های که تعریف شده بود را انجام دهد، انجام طرح‌هایی همچون گردشگری کشاورزی، صدور مجوز قصابی کبابی که روزی آرزو بود، احیای کاروانسرای سه دکانلار، خانه ورنی با سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیارد تومان و پیگیری امورات اهر شهر ملی ورنی و هتل مهراصل و ... تمامی این‌ها نشان می‌دهد مدیر پای‌کار است و اما و اگر نمی‌آورد.
 
فرماندار شهرستان اهر افزود: تأمین اجتماعی مجموعه‌ای است که اگر شم همکاری نداشته باشد به راحتی و طبق ضوابط قانونی می‌تواند شهرستان را در حوزه کارگری و پروژه‌های عمرانی قفل کند و از طرفی شهرداری اهر که به تأمین اجتماعی بدهی دارد و پیگیری مطالبات سازمانی وظیفه قانونی اوست با اقدام قانونی می‌تواند شهرداری اهر را فلج کند اما با توجه به رغبت مدیر تأمین اجتماعی برای حل مشکلات بدون آن‌که خللی وارد شود و نسبت به اهر متعصب است همکاری خارج از وظیفه می‌کند و فقط در حوزه بدهی شهرداری اهر؛ باید تاکنون برای جلب مطالبات سازمانی اقدام به توقیف اموال شهرداری می‌کرد اما وی تَن به این‌کار نداد تا مردم از خدمات محروم نشوند.
وی اظهار کرد: مدیران ادارات آموزش و پرورش، آموزش فنی و حرفه‌ای، آب و فاضلاب، فرهنگ و ارشاد اسلامی، توزیع نیروی برق، حفاظت محیط زیست و برخی دیگر علی‌رغم تمامی موانع و محدودیت‌ها با اقداماتی که انجام می‌دهند برای قرار گرفتن در لیست مدیران نمونه خیز برداشته‌اند.
خدابخش با اشاره به این‌که بهانه‌تراشی در انجام امورات محوله و عدم توانایی در رسیدگی به مطالبات مردم در ارزیابی‌های معرفی مدیران نمونه نمره منفی دارد، یادآور شد: اینکه بگوییم فلان اداره اعتبارات دارد یا ندارد و در محدودیت‌ها نمی‌تواند طرح یا برنامه‌ای اجرا کند عملکرد ندارد! اصلاً چنین چیزی موضوعیت ندارد، شاید مدیر اداره‌ای اعتبار در اختیار دارد اما اراده‌‌ای ندارد و مدیری هم بدون اتکا به اعتبارات دولتی؛ خلاقیت نشان می‌دهد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 11 شهريور 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی اهر