پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 3 مرداد 1400
کد 154

فرماندار شهرستان اهر

حمایت از بیماران خاص و تأمین نیازهای درمانی نباید فراموش شود

فرماندار شهرستان اهر گفت: حمایت از بیماران خاص که حامی و اقوامی ندارند باید از آن‌ها حمایت کنیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اهر، رسول خدابخش در جلسه کمیته بررسی مشکلات بیماران خاص با اشاره به این‌که تأمین دارو عمده‌ترین مشکل بیماران خاص است، اظهار داشت: بیماران خاص کلیوی برای تأمین دارو مجبور به مراجعه به داروخانه‌های مرکز استان هستند و این مهم مشکلات عدیده‌ای را برای آنها به وجود می‌آورد.
فرماندار شهرستان اهر افزود: ۲۲۰ بیمار کلیوی تحت حمایت انجمن حمایت از بیماران کلیوی منطقه ارسباران بوده که از این تعداد ۶۹ بیمار پیوند کلیوی در شهرستان‌های اهر، کلیبر، خداآفرین، ورزقان، هوراند و هریس هستند.
وی بر لزوم تسهیل در دسترسی بیماران خاص و کلیوی به داروهای مورد نیاز تأکید کرد و گفت: طبق هماهنگی بین شبکه بهداشت و درمان و انجمن از بیماران کلیوی و در راستای کاهش مراجعه بیماران خاص؛ داروهای بیماران کلیوی در داروخانه‌های منتخب عرضه خواهد شد و تا تحقق این وعده پیگیر موضوع خواهیم بود.
خدابخش بابیان این‌که بر خود وظیفه می‌دانیم تا مشکلات بیماران خاص مرتفع نماییم، یادآور شد: بیماران کلیوی علاوه بر دارو؛ در انجام آزمایشات نیز مشکلاتی دارند که ناچاراً باید به مرکز استان مراجعه کنند از این‌رو برای تأمین آزمایشگاه چه از طریق بخش خصوصی و یا در صورت امکان دولتی این مشکل را بتوانیم حل کنیم.
فرماندار شهرستان اهر با تأکید بر این‌که حمایت از بیماران خاص که حامی و اقوامی ندارند باید از آن‌ها حمایت کنیم، یادآور شد: بیمارانی که بی‌کس بوده و توان تأمین هزینه‌های درمانی را ندارند را باید تحت هر شرایطی آن‌ها را تنها نگذاریم.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 3 مرداد 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی اهر