سه شنبه 9 خرداد 1402
تاریخ : پنجشنبه 4 خرداد 1402
کد 1306

فرماندار اهر

افزایش ۵۰ تُنی سهمیه آرد اهر با طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در دولت سیزدهم

‍ فرماندار اهر: نانوایی‌های روغنی در ذیل اتحادیه نانوایان اهر ادغام می‌شوند/ بازرسان گران‌فروشی نان را گزارش دهند.


❇️ دکتر ابوالفضل غنی‌زاده در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان اهر با اشاره به گلایه برخی نانوایان از کسر سهمیه آرد افزود: سهمیه آرد کسر شده ۴۶ واحد نانوایی که بر اساس گزارش میدانی بازرسان احصاء شده، مهم‌ترین دلیل کسر سهمیه تراکنش تکراری دستگاه‌های کارت‌خوان، افزایش و کاهش پخت نان بر اساس گزارش کارت‌خوان، تعطیلی خودسرانه، استفاده کارت‌خوان خارج از نانوایی، عدم رعایت ساعت پخت نان عنوان شده است.

❇️ وی بابیان این‌که دستگاه‌های نظارتی در کاهش یا افزایش سهمیه آرد نانوایی‌های اهر هیچ‌گونه نقشی ندارند، گفت: با اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان و تجهیز نانوایی‌ها به دستگاه هوشمند کارت‌خوان، سهمیه آرد نانوایی‌ها بر اساس فعالیت و رعایت ضوابط از طریق کارت‌خوان تخصیص می‌یابد و دستگاه‌های نظارتی هیچ نقشی در کاهش یا افزایش سهمیه آرد نانوایی‌ها ندارند. با این‌حال در صورت گزارش تخلفات صنفی از سوی بازرسان، احتمال پلمپ و کسر سهمیه نانوای متخلف وجود دارد.

❇️ فرماندار اهر بر لزوم فعال‌سازی اکیپ‌های بازرسی از نانوایی‌های شهرستان اهر تأکید کرد و یادآور شد: اکیپ‌های بازرسی برخی دستگاه‌های نظارتی آن‌چنان فعال نیستند و شهروندان اهری از عدم نظارت بر وزن چانه، صف‌های مقابل نانوایی‌ها، کیفیت نان و ... گلایه می‌کنند.

❇️ غنی‌زاده از انتقال واحدهای نان روغنی اهر از اتحادیه قنادان به اتحادیه نانوایان خبر داد و تصریح کرد: قبلاً در کارگروه آرد و نان مصوب شده بود تا نانوایی‌های روغنی از اتحادیه قنادان منفک و با اتحادیه نانوایان ادغام شود، ولی این مصوبه اجرایی نشده است لذا مجدداً تأکید می‌کنیم تا نان روغنی با سایر نانوایان ذیل یک اتحادیه فعالیت کنند. اتحادیه قنادان مکلف است تا واحدهای نان روغنی را به اتحادیه نانوایان انتقال دهد.

❇️ وی با ذکر این‌که نرخ نان و وزن چانه در نانوایی‌های آزادپَز دارای پروانه کسب شهرستان اهر بروزرسانی شود، گفت: دستگاه‌های عضو کارگروه آرد و نان با آنالیز کارشناسی برای بروزرسانی قیمت و وزن نان در نانوایی‌های آزادپَز دارای پروانه کسب شهرستان اهر اقدام کرده و نرخ‌های جدید نان در این نانوایی‌ها را از طریق اتحادیه اعلام کند. همچنین برخورد با نانوایی‌های گران‌فروش در اولویت دستگاه‌های نظارتی قرار گیرد.

❇️ فرماندار اهر با اشاره به ضرورت ساماندهی تعطیلی هفتگی نانوایی‌های اهر ابراز داشت: اعضای کارگروه آرد و نان با بررسی دقیق و شرایط منطقه‌ای، تعطیلی هفتگی نانوایی‌های اهر را ساماندهی کرده و با توجه به حضور مسافران در روزهای پایانی هفته؛ از تعطیلی نانوایی‌هایی که در مسیر اصلی و پُرتردد در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه جلوگیری شود.

❇️ غنی‌زاده با تأکید بر این‌که اداره غله و خدمات بازرگانی افزایش مقطعی سهمیه آرد شهرستان اهر را به جهت استقرار ۱۵ هزار نفر جمعیت عشایری پیگیری کند، گفت: در فصل بهار و تابستان به‌طور معمول به جهت حضور عشایر و مسافران، ۲۰ هزار نفر بر جمعیت شهرستان اهر افزوده می‌شود و اگر از استان سهمیه آرد شهرستان اهر افزایش نیابد با مشکل مواجه می‌شویم لذا از اداره غله و خدمات بازرگانی می‌خواهیم تا موضوع افزایش سهمیه آرد را پیگیری کند.

❇️ وی از افزایش سهمیه آرد نانوایی‌های شهرستان اهر با اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان از سوی دولت سیزدهم خبر داد و افزود: تا پیش از اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان، سهمیه آرد یارانه‌ای ۹۰۷ تُن و آرد نیمه یارانه‌ای ۳۳۵ تُن بود ولی با اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان از سوی دولت سیزدهم، سهمیه آرد نانوایی‌های شهرستان اهر به‌طور میانگین با افزایش بیش از ۵۰ تُن به ۱۳۰۰ تُن رسیده است.

❇️ فرماندار اهر به تغییر ساعت کار ادارات شهرستان اهر از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه از ۱۵ خردادماه ساعت کار ادارات از ۶ صبح شروع می‌شود، بایستی برخی نانوایی‌ها را با تغییر ساعت پُخت نسبت به خدمات‌رسانی پیش از شروع ساعت اداری آماده کنیم.

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 4 خرداد 1402
  • توسط کاربر روابط عمومی اهر